Evidenciák kimondására csak akkor kényszerül az ember, ha abnormálisok/hülyék rákényszerítik
A szélsőségesek felszisszenése jó jel lesz.
Werner Boote Plastic Planet című dokumentumfilmje a szintetikus világ veszélyeire hívja fel a figyelmet; a premier a Föld Napján, a Corvinus Egyetemen lesz.
Toll, üdítős palack, iratgyűjtő, kávés pohár, bevásárló tasak, játékok. Mindegyik tárgy közös anyaga, vagy borítófelülete a műanyag. Werner Boote dokumentumfilmje a szintetikus világ veszélyeire hívja fel a figyelmet.
A film nem leplezetten propaganda célzattal készült; egyetlen üzenete, hogy a plasztikvilág bár kényelmes, ám fenntarthatatlan és számos veszélyt rejt az ember számára. Az a tény, hogy a műanyag káros az egészségre, és hosszú távon a bolygó ökológiájára is, nem új felfedezés, viszont semmilyen jel sem utal arra, hogy a társadalmak ezt tudomásul vennék. Boote, hasonlóan több kutatócsoporthoz és aktivistához, arra törekszik, hogy a probléma közbeszéd tárgya legyen, hogy tudatos felhasználói legyünk ennek az anyagnak, illetve hogy hosszú távon a felhasználók nyomására alternatív megoldásokat találjanak a műanyag helyettesítésére.
Premier: 2011. április 21., 18 óra. Helyszín: Corvinus Egyetem, IV-es előadója (1093 Budapest, Fővám tér 8.). A vetítésen jelen lesz a film rendezője, Werner Boote is. A belépés ingyenes. A film csütörtöktől megtekinthető az Uránia Nemzeti Filmszínházban!